Použitý alebo repasovaný smartfón - Aký je medzi nimi rozdiel?

Aktualizované dňa 6. septembra 2023

Ak ste aj vy zanietene sledovali predstavenie najväčších Apple noviniek Timom Cookom, určite vás pri informácii o cene párkrát "zdvihlo zo stoličky". Ak by ste zatúžili po novom iPhone 13, musíte si naň pripraviť minimálne 900€ za najnižšiu 64 GB verziu. Hračka, ktorá zostáva mimo dosahu väčšiny peňaženiek...

Preto sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre telefóny a iný tovar z druhej ruky

Úspech stránok, ako je napríklad bazos.sk, nám vo veľkej miere napovedá o našich súčasných spotrebiteľských návykoch. Zaujímavá ponuka. Ale na trhu s použitým tovarom si jeden nikdy nemôže byť celkom istý!

muz docahujuci telefon

Repasovaný produkt - second-hand prospešný pre vaše zdravie

V súčasnosti na trhu existujú dve kategórie: použité zariadenia a repasované zariadenia. Tieto dva typy produktov majú niekoľko spoločných bodov. Napríklad:

  • Oba už majú za sebou nejaký ten život mimo pôvodnej krabice

  • Môžu patriť k najnovšej generácii smartfónov

  • Často sa ďalej predávajú za ceny výrazne nižšie, ako bola ich pôvodná cena

Tu však porovnanie končí. Smartfón z druhej ruky alebo akýkoľvek iný použitý produkt bez renovácie nezaručuje potenciálnemu kupujúcemu nič navyše.

7 rozdielov medzi použitými a renovovanými produktami

Na rozdiel od  produktov z druhej ruky, kde je obchod založený na dôvere medzi kupujúcim a predávajúcim, renovovaný produkt má z hľadiska kvality a záruky pre zákazníka oveľa bližšie k novému.

A zaručene bez baktérií. To poteší vašu mamu, ktorá vám celé detstvo pripomínala, že umývanie rúk je nevyhnutné.

Jednoducho kúpou repasovaného smartfónu spravíte radosť svojej mame a zároveň sebe zaručíte týchto 7 dôležitých kritérií:

1. Kompletná kontrola: pred opätovným uvedením do predaja bol renovovaný smartfón skontrolovaný, otestovaný a vyčistený          kvalifikovaným odborníkom.

2. Renovácia: v prípade potreby sú vykonané opravy, ktoré zabezpečia, že funkčný stav renovovaného zariadenia je zhodný s funkčným stavom nového zariadenia.

3. Vysledovateľnosť: máte prístup ku kontaktným údajom renovátora, ktorý použitý produkt zrenovoval.

4. Systém dvojitého hodnotenia: prvé hodnotenie poskytuje predajca, aby uviedol stav renovovaného produktu (napr. ak má použitý smartfón na obrazovke mikroškrabance, úroveň vzhľadu je nižšia). Druhé skóre udeľuje zákazník, aby zhodnotil svoju spokojnosť so zakúpeným produktom a/alebo renovátorom.

5. Kompatibilné príslušenstvo: príslušenstvo pôvodného zariadenia sa dodáva aj s renovovaným produktom (napr. repasovaný telefón sa ďalej predáva s nabíjačkou a ďalším príslušným vybavením).

6. Záruka: na repasovaný produkt sa v prípade problémov vzťahuje nová záruka (Back Market ponúka záruku 12 mesiacov).

7. Popredajný servis: kupujúci môže využiť starostlivosť nášho klientskeho centra počas celej životnosti renovovaného zariadenia.

18-times-more2x-768x449.jpg

Takže!

Takže kúpa renovovaného zariadenia je ako adopcia roztomilého opusteného zvieratka s prevereným zdravotným záznamom. Pretože by sme nechceli, aby ste z neho mali blchy, to by bola škoda!

Na platforme Back Market nemáme žiadne roztomilé zvieratká (minimálne nie tie živé!), ale máme repasované smartfóny, repasované iPady a repasované počítače. A dokonca aj práčky a vysávače. Zaručene bez baktérií.

Navštíviť Back Market

Kristina

Autorom je KristinaTraffic Manager Slovensko

Vravíte si, že elektronika a ekológia nejdú dokopy? To som tvrdila aj ja až kým som sa nepridala k Back Market. Chcem, aby malo Slovensko prístup ku kvalitným produktom a zároveň prispievalo k zlepšovaniu životného prostredia.

Bol pre vás článok užitočný?

Súvisiace články